Ana Sayfa Blog

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama

Yayınlayan: admin

Mart 16, 2024

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama Bizler de tamamıı göz önünde bulundurarak her gün telefon ile geçirdiğiniz vakitı daha öğretici bir deneyime dönüştürmenizi sağlayacak ve size her gün yepyeni şeyler öğretebilecek favori uygulamaları belirledik.

 

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama

 

1. Curiosity

Her gün bir tek beş dakika ayırarak sizi daha akıllı daha getireceğini söyleyen bu uygulama, biyolojik tuhaflıklardan acayip mekanlara, kültür tarihinden hayvanlar alemine kadar pek çok enteresan bilgilerle dolu.

Curiosity adlı bu uygulama, öğle yemeği molanızda yada metro beklerken bile göz atabileceğiniz çok bayağı bir uygulama.

2. Blinkist

Blinkist, iyi malum ve kurgusal olmayan eserlerin özetini 15 dakikada okuma olanakı sunuyor. İlgi alanlarınıza nazaran kişiselleştirilmiş öneriler sunan Blinkist, rahat okuma özelliği ve kullanışlı arayüzü sayesinde gün içinde süre ayırmaya değer uygulamalardan bir tanesi.

3. Trivia Crack

Adından da anlaşılacağı gibi, Trivia Crack sizi her türlü ıvır zıvır data ile kontrol ediyor. Her ne kadar alışılagelmiş kategorilere haiz olsa da soruların çeşitliliği, size iyi araştırılmış ve taze olduklarını hissettiriyor. Renkli ve eğlenceli arayüz de uygulamayı benzerlerinden öne çıkarıyor.

4. Yousician

Eğer müziğe yeteneğiniz varsa bu uygulama size göre. Uygulamada videoları izlerken bir taraftan bir enstrüman çalabilirsiniz. Bu sayede yeni melodileri keşfedebilir ve yeni bir enstrüman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Uygulama her seviyeye hitap ediyor. İstediğiniz hızda ilerleyebilen videolar yardımıyla kendi hızınızla enstrüman çalabilirsiniz. Mikrofon erişim özelliği sayesinde uygulama size performansınızı iyileştirmek için sesli geri bildirim de sunuyor.

 

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama

 

5. DailyArt

Uygulamanın içinde ne olduğu aslına bakarsak adından da belli oluyor: Her gün bir doz sanat. Her gün herhangi bir klasik, çağdaş veya çağdaş bir sanat eserini, arkasındaki öykü ve eserin kısa bir açıklaması ile birlikte öğrenebilirsiniz. Uygulama için tek seferlik bir ücret ödüyorsunuz; arkasından 1.600’den fazla sanat eserine erişim imkanı elde ediyorsunuz.

6. Dictionary.Com

belki bir enstrüman ya da yeni bir dil, günde beş dakika ayıracağınız bir uygulama ile öğrenilmeyebilir ama her gün bir tek beş dakika ile mutlaka kelime dağarcığınızı zenginleştirebilirsiniz. Dictionary.Com uygulaması da size bunu vaat ediyor. Her gün bir kelime öğrenmenin yanı sıra kelime testleri, kelimelerin etimolojik kökeni, ünlü kişilerden önemli alıntılar ve çok daha fazlası uygulamada bulunuyor.

 

Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama
Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama

 

7. Duolingo

Duolingo, günde sadece birkaç dakika pratik ile yeni bir dil öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Sezgisel, kullanıcı dostu ve ücretsiz bu uygulamadan vazgeçemeyeceğinize eminiz. Dil öğrenmeyi çok keyifli hale getiren bu uygulama, düzenli kullanıldığında en azından belirli seviyeleri tamamlamanızda çok işe yarayabilir.

8. Astronomy Picture of the Day

NASA’nın bu uygulaması, her gün size uzaydan bir görüntü sunuyor, üstelik profesyonel astronomlar tarafından yazılmış açıklaması ile birlikte. Uygulama ücretsiz. Eğer uzaya dair daha fazlasını isterseniz de NASA’nın kendi uygulamasını indirebilir, NASA TV ile canlı yayınları izleyebilir ve uzayı her gün çok daha derinlemesine keşfedebilirsiniz.

9. Lrn

Son olarak Lrn ise size en uygun şekilde kod öğrenmenizi sağlıyor. Program, sadece telefonunuzu kullanarak HTML, CSS, Python, Ruby ve çok daha fazla programlama dilini öğrenmenizi ve yazabilir hale gelmenizi vaat ediyor.

Başa dön
 
  
Son Yayınlanan Blog İçerikleri
Her Gün Yeni Bir Şey Öğrenmek isteyenlere 9 Uygulama
En Beğenilen 3 Uygulama
En iyi 3 Macera Oyunu
2024 En iyi Uygulamalar
En iyi Hava Durumu Siteleri
Trendler
En yeni ve güncel Android uygulamalarını APK formatında indirip yüklemek için apk yüklesene. Ücretsiz ve hızlı indirme imkanlarıyla, favori uygulamalarınızı kolayca edinin.
2024 Yılında Gelecek Yeni Oyunlar
İhtiyaç duyduğunuz tüm Android uygulamaları burada. En güncel ve güvenilir APK indirme sitesi ile istediğiniz uygulamalara hızlıca ulaşın.
Warcraft Rumble 3 Kasım 2023’te Piyasaya Sürülecek
APK Nasıl indirilir? APK Nasıl Yüklenir?
Mavi 2’de KAYIP: Kader Adası Artık Android’de Mevcut
Car Parking Apk ile nihai otopark çözümünü keşfedin. Park sorunlarına elveda deyin ve daha önce hiç olmadığı gibi sorunsuz park etme deneyimini yaşayın. Hemen indirin.
Abd’nin Yeni Haritası Arasında Fungle 24 Ekim’de Yayınlanacak
Clash of Clans, Ekim Güncellemelerini ve Cadılar Bayramı Temalı Sinemayı Tanıttı
Zafer Tanrıçası: NİKKE ‘A.C.P.U.’yu Tanıttı! Olduğun yerde kal!’ Yeni Karakterli Etkinlik