Bursa Hava Durumu icon

5.5 Yorumlar 66


Yayınlayan:


Hakkında

bursa hava durumu apk,bursa hava durumu apk indirbursa hava durumu apk indir Uydu, tayyare ve şamandıra sistemlerinin yararlılığının artırılmasıyla …

bursa hava durumu apk,bursa hava durumu apk indir

bursa hava durumu apk indir Uydu, tayyare ve şamandıra sistemlerinin yararlılığının artırılmasıyla küresel gözlem şebekesindeki gelişmeler;
Özel alan deneylerinden elde edilen data setlerinin yorumlanması ve öteki kuramsal yaklaşımlar ile model fiziğinde gelişmeler; ve

Modellerde koşturulan hesaplama prosedürlerinde ve bilgisayarların hız ve hafıza kapasitesindeki gelişmeler. Çok kısa süreli tahminle ilgilenildiğinde; eğer tamamen işletilebilirse, şiddetli hava vakalarının tahmin ve ihtarsında başarıda önemli gelişmelere ulaştıracak birkaç son teknolojik gelişme vardır. Bu gelişmeler şunlardır:

Bursa hava durumu apk indir

öteki şeyler içinde, tornado oluşturan ana mezosiklonları ve ölümcül tayyare kazalarına yol açan oraj mikroburstlerini belirleme kabiliyetine, ve daha yerel ve vakitında ikazlarını değerlendirmek, tahmincilere yardımcı olmak için detaylı yağış bilgisi sağlama kapasitesine sahip Doppler Radarlar,güçlü fırtına bölgesinin hemen derhal devamlı gözetimini elde eden, belirleyen ve kendi adım atarına fırtınaları izleyen uydu görüntüleri ve sondaj sistemleri,Eşi görülmemiş zamansal çözünürlükte rüzgar, ısı ve rutubet ölçümlerini sağlayan gelişmiş yer tabanlı sondaj sistemleri,Tahminciler için ekranda yayınlanma, yönetim ve şiddetli fırtına analizi için zorunlu olan büyük miktar ve çeşitlilikteki datayı hızlı kavramayı olanaklı kılan etkileşimli bilgisayarlar,Datanın hızlı iletimi ve uyarıların zamanında dağıtımı için lüzumlu aygıt ve sistemler.

Bursa hava durumu apk indir

Çok kısa vadeli tahminde, son zamanlarda tamamlanan ve gelecek için önerilen, şiddetli fırtınaların alan araştırmaları ve tropikal siklonlar, squall hatları ve geniş oraj kompleksleri gibi orta yada mezo-ölçekli hava sistemlerinin sayısal modellemesindeki son zamanlardaki gelişmelerin bir sonucu olarak çok kısa vadeli tahminde de gelişmeler beklenmektedir. Kış fırtınaları benzer biçimde, geniş ölçekli sirkülasyonların iyice içine sokulmuş mezo-ölçekli özelliklerin daha iyi kavranması son yıllarda kazanılmıştır. Bu araştırma alanı, atmosferdeki değişik ölçekteki hareketler arasındaki etkileşimi kapsamakta ve tahmin yeteneklerinin geliştirilmesi için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Uzun vadeli tahminle ilgili olarak; aylık ve mevsimsel ortalamaları tahmin etmede, geniş-ölçekli, okyanus-atmosfer etkileşimi ve ilgili mevzular ile alakalı mevcut araştırmalardan, genişleme, okyanus-atmosfer sistemlerinin küresel gözlemlerinden ve uygun sayısal tahmin model uygulanmasından ortaya çıkacak bazı gelişme sinyalleri vardır. Bunun yanında, bu aralıklarda tahmin yetenekleri teorik olarak daha iyi kanıtlanabilene kadar sadece makul beklentiler garanti edilebilir. Küçük gelişmelerin bile önemli ekonomik faydası olmalıdır.

Hava tahmini tertipli bir iş olarak meteorolojinin bir uygulamasıdır. Matematiksel eşitliklerin kullanımındaki tecrübe kadar çok deneyim ister. Istidlalciler sapma derecesini idrak etmek için daima atmosferin tahmin edildiği benzer biçimde davranıp davranmadığını izleyerek aşamalar üzerinde dururlar. Bu sapma derecesi görüldüğünde daha uygun alternatifler derhal ortaya çıkarılmalıdır. Böylece istidlalciler genellikle hava vakalarının gelişimine çalışmalı ve onları doğru tecrübeleri ile formüllerine yerleştirmelidirler.

Devamını Oku

Ek Oyun Bilgileri

En son sürüm

Yükleyen:

admin

Android gerektirir

5.0

Android

5.0

Şu tarihte mevcut:

Get Bursa Hava Durumu on Google Play

Kategori

Apps apk

Apps

Rapor et

Rapor Et

5.5 Rating ( Votes )
Fiyat: $ 0

Neler yeni?

Last updated on

Galeri

 

Google Play Store'da Değerlendirin ve Yorum Yapın

Toplam İncelemeler: 3,644
Değerlendirme
4.5
3.6k Gözden geçir
5
4
3
2
1

Yorum yok

Toplam Yorum: 0
+ Yorum yap