Hava Durumu Bursa icon

5.5 Yorumlar 62


Yayınlayan:


Hakkında

hava durumu bursa apk,hava durumu bursa apk indirhava durumu bursa apk indir Hava tahmini konusunda iki tarafa da önemli …

hava durumu bursa apk,hava durumu bursa apk indir

hava durumu bursa apk indir Hava tahmini konusunda iki tarafa da önemli bir vazife düşüyor. Tahmini icra eden kişiler bunu en iyi şekilde yapmak zorundalar. Bizler de bu tahminlerin sadece birer tahmin olduğunu ve hata hisseı olduğunu bilmek zorundayız.

Esas problemimiz de burada başlıyor. En azından benim görüşüme nazaran hatalı tahmin meydana getiren fert ve kurumlar hatalı tahmin yaptıklarını belirterek bu hatalı tahminlere neden olan sebepleri bütün noktalarıyla tespit etmeli daha sonra aynı hatayı tekrarlamayacakları yönünde bir açıklama yapmalıdır. Bu bir suçun kabulü falan değil, bir tek tahminde niçin yanılmış olunduğunun bir açıklaması olur. Böylece bir dahaki sefere hem o birey ve kurumlara bununla beraber tahminlerine olan güvenim artar. Ne yazık ki ülkemizde bu sık yapılmadığı için türlü tahminlere olan güvenimiz de tam olamıyor.

Bu yazıyı yazmamın esas sebebine gelirsek: Osmanlı vakitında sonrasında 1940’larda İstanbul’da bir hortum görülmüş ve Haziran ayının sonuna kadar da İstanbul’un Marmara kıyılarında başka bir hortum kaydedilmemiş (benim bildiğim ve meteorologların söylediği kadarıyla). Sadece İstanbul çevresinde son iki ayda iki hortum olayıyla karşılaştık ve tüm gözler bir kez daha meteorologlara çevrildi. “Efendim, koca meteorologlar iyi mi olur da bu hortum olaylarını önceden tahmin edemezler?” Öncelikle bu hortum vakaları bizim coğrafyamıza ABD’nin orta ve güney eyaletlerinde olduğu gibi sık görülen olaylar değildir. şu sebeple de ne bunları önceden tahmin edecek- ki bu tahmin günler öncesinde değil ancak dakikalar öncesinde yapılabilir- teknik donanım, ne de edinim ülkemizde mevcuttur. Eleştirilerimizi bunu bilerek yapmak zorundayız.

Ancak ülkemizde buna alternatif olarak ne yapılıyor? Son bir aydır her şiddetli fırtına uyarısında, bununla birlikte bir hortum beklentisi de ortaya konuyor. Peki kaç hortum uyarısı yapıldı ve kaçı doğru çıktı? Benim saydığım kadarıyla iki hortum oldu, ikisinde de bir uyarı yapılmadı, kısaca iki yanlış pozitif tahmin. Sonrasında iki hortum uyarması yapıldı ve ikisinde de hortum olmadı, şu demek oluyor ki iki yanlış negatif tahmin. Her şiddetli fırtına sırasında bir hortum ihtarsı yapabilirsiniz ve eminim sonucunda tahmininiz meblağ ama bu sizi yalancı çoban sendromundan kurtarmaz. şundan dolayı tahmin yapamayacağımızı bile bile hortum uyarısı yapmanın bir gereği bulunmamaktadır.

Daha da acısı, hadi diyelim uyarı yaptınız ve hakkaten hortum oldu, millet ne yapacak? Hiç kimseye hortum sırasında neler yapılması gerektiği konusunda bir eğitim verdik mi şimdiye kadar? Hani şiddetli bir kar yağışı sırasında evden çıkmamamız ve ne olursa olsun arabada kar lastiği takılı olması gerektiğini biliyoruz ama hortum olduğunda ne yapacağız?

Devamını Oku

Ek Oyun Bilgileri

En son sürüm

Yükleyen:

admin

Android gerektirir

5.0

Android

5.0

Şu tarihte mevcut:

Get Hava Durumu Bursa on Google Play

Kategori

Apps apk

Apps

Rapor et

Rapor Et

5.5 Rating ( Votes )
Fiyat: $ 0

Neler yeni?

Last updated on

Galeri

 

Google Play Store'da Değerlendirin ve Yorum Yapın

Toplam İncelemeler: 1,857
Değerlendirme
4.5
1.8k Gözden geçir
5
4
3
2
1

Yorum yok

Toplam Yorum: 0
+ Yorum yap